Купуйте садові інструменти онлайн без ризику

Повернення товару, відгук і скарга

Роблячи замовлення в інтернет-магазині AL-KO, ви нічим не ризикуєте: якщо ви незадоволені одержаним садовим інструментом або помилково замовили не той, це не проблема.

Повернення

Для оформлення повернення товару зверніться в найближчий сервісний центр. Виріб може бути повернений в точку продажу лише після відповідного висновку сервісного центру.

Важлива інформація про повернення літій-іонних акумуляторів та пристроїв

Порядок будь-якого перевезення літій-іонних акумуляторів регулюється на національному та міжнародному рівнях законодавством про небезпечні вантажі. Ці правила стосуються переміщення всіх вантажів у комерційному та приватному секторах діяльності, у тому числі й повернення виробникові або дистриб’ютору. Крім поодиноких літій-іонних акумуляторів, під «удар» потрапляють і пристрої з вбудованими або закритими такими акумуляторами.

Причиною повернення можуть бути:
відмова;
претензія;
повернення за бажанням;
ремонт;
утилізація.

Для того, щоб ви могли вибрати найдопустимішу для вашого випадку процедуру, ми надали таку інформацію й документи у зв’язку зі складністю законодавства про небезпечні вантажі.

ВАЖЛИВО! На початку ми хотіли б застерегти, що ви як відправник/пакувальник несете відповідальність за правильність декларування акумулятора, супровідної документації та маркування упаковки відповідно до законодавства про небезпечні вантажі!

Якщо в разі перевірки упаковки будуть виявлені будь-які порушення (наприклад, відсутність маркування), ви як відправник/пакувальник можете бути притягнуті до відповідальності (наприклад, оштрафовані). Ви також можете бути притягнуті до відповідальності й у разі, якщо, незважаючи на заборону на відправлення дефектних або пошкоджених акумуляторів, відправите їх і станеться нещасний випадок/пожежа.

Для перевезення літій-іонних акумуляторів або пристроїв із ними відповідно до законодавства, будь ласка, виконайте нижченаведені вимоги крок за кроком.

Інформаційний документ «Відвантаження літій-іонних акумуляторів або пристроїв»

Усю основну інформацію й подробиці представлено в такому документі, із яким необхідно ознайомитися для подальшої роботи згідно з вимогами:

Доставка літій-іонних акумуляторів для електроінструментів та електричного садового обладнання (PDF)
Будь ласка, прочитайте першу сторінку, а потім перейдіть до наступного пункту «Оцінювання акумулятора». Нехай вас не турбує термін «комерційний». Законодавство про небезпечні вантажі в разі відправлення товарів рівною мірою стосується й кінцевих покупців із приватного сектору.

Загальна примітка: розділи, присвячені авіаперевезенням (IATA), не актуальні (стор. 5-7).

Оцінювання акумулятора

Це відправна точка для вибору подальшої процедури повернення вашого літій-іонного акумулятора або пристрою з ним. Крім стану акумулятора (пошкоджений/непошкоджений), вирішальне значення для оцінювання має показник місткості енергії у ват/годинах (Вт/год), як уже згадувалося на сторінці 1 інформаційного документа, посилання на який наведено вище. Це значення може бути взяте з типової таблички акумулятора й/або пристрою з ним.

Після короткого визначення цих двох критеріїв, будь ласка, використовуйте блок-схему, розміщену на сторінці 2, щоб оцінити стан вашого акумулятора й вибрати правильну процедуру транспортування. Ознайомтеся з примітками до сторінок на відповідних рівнях прийняття рішень, підтвердивши перший рівень прийняття рішення словом «так». Усі наші акумулятори не проходять тестування!

Після того, як ви зробили свій вибір, уважно прочитайте відповідну сторінку документа (авіаперевезення не стосуються цього питання!) і перейдіть до пункту «Упаковка».

Важливо! «Критичні» (дефектні або пошкоджені) літій-іонні акумулятори вилучаються з процесу доставки й не повинні перевозитися службою доставки посилок!

«Критичним» акумулятор уважається в разі (див. Документ, стор. 8 праворуч):
серйозного пошкодження корпуса акумулятора;
теплової деформації (розплавлених сполучних кабелів або деформованого корпуса);
підвищеного рівня виділення тепла у вимкненому стані (не під час використання або заряджання);
витоку рідини;
витоку газу.

За наявності одного з перелічених вище «критичних» випадків, будь ласка, зверніться до найближчої компанії з утилізації побутових відходів. Зворотне відправлення до нас не допускається! Однак можливе відправлення «некритичних» акумуляторів (див. стор. 8 ліворуч).

Упаковка

По можливості використовуйте для упаковки оригінальну картонну коробку (якщо її не пошкоджено) і супутні пакувальні засоби. На коробці зазвичай повинно бути відповідне маркування, якщо це не повернення «некритичного» акумулятора або акумулятора, що підлягає утилізації.

Якщо після ретельного огляду це не так, просимо нанести правильне маркування, потрібне під час відбору. Це питання розглядається в наступному розділі.

Якщо у вас немає оригінальної коробки чи її пошкоджено, а акумулятор має енергоємність >100 Вт/год або це «некритичний» акумулятор, будь ласка, зв’яжіться з нами (за тел. +49 8221/203 203) і вкажіть артикул/призначення акумулятора/пристрою з ним (→ див. типову таблицю).

Ми надамо вам спеціальну транспортувальну коробку, яка є обов’язковою відповідно до законодавства про небезпечні вантажі. Якщо ви повертаєте пристрій, що містить акумулятор, то отримаєте від нас 2 коробки, менша з яких використовується для окремого упакування акумулятора й поміщується у велику коробку разом з пристроєм. Також потрібно, щоб коробка, у яку поміщено акумулятор, була запечатана клейкою стрічкою з армованим волокном (продається в будівельних магазинах).

Для акумуляторів або пристроїв з енергоємністю ≤100 Вт/год можна використовувати будь-яку стандартну транспортну коробку, оскільки вони можуть претендувати на «увільнення» від застосування вимог правил перевезення небезпечних вантажів (виняток становлять «некритичні» акумулятори).

Крім транспортувальної коробки, дуже важливу роль відіграє кріплення акумуляторів всередині упаковки! Тому, будь ласка, зверніть увагу на інформацію про упаковку на відповідній сторінці інформаційного документа. Якщо вам потрібні пакувальні пристосування для цього, особливо для «некритичних» акумуляторів, будь ласка, вкажіть це під час замовлення коробки. Потім ми надамо вам відповідний наповнювач.

Примітка. Для «захисту від короткого замикання» можна, зокрема, заклеїти контакти акумулятора клейкою стрічкою або впакувати їх в окремі пластикові пакети.

Маркування

Після завершення пакування на транспортну коробку можна наклеїти етикетку, якщо не використовується оригінальна коробка. Будь ласка, виберіть відповідну етикетку на основі інформації в інформаційному документі, роздрукуйте її та прикріпіть збоку (не зверху чи знизу!) транспортної коробки.

У додатку ви знайдете для маркування вашого вантажу різні етикетки для небезпечних вантажів відповідно до законодавства:

Етикетка для літій-іонних акумуляторів ≤100 Вт/год (по можливості надрукувати кольором)
Етикетка для літій-іонних акумуляторів із пристроєм ≤100 Вт/год (по можливості надрукувати кольором)
UN 3480 – Літій-іонні акумулятори (для нових товарів/повернень)
UN 3480 – Дефектні літій-іонні акумулятори («некритичні» акумулятори)
UN 3480 – Літієві акумулятори для утилізації (відповідно до законодавства про акумулятори або електрообладнання)
UN 3481 – Літій-іонні акумулятори, упаковані з обладнанням (для нових товарів/повернень)
UN 3481 – Літій-іонні акумулятори в обладнанні (для нових товарів/повернень)

Примітка. Для маркування літій-іонних акумуляторів, поміщених в обладнання або разом з ним і призначених для утилізації, використовуйте етикетку «UN 3480 – Літієві акумулятори для утилізації».

Якщо у вас немає можливості роздрукувати етикетки, будь ласка, зв’яжіться з нами за телефоном +49 8221/203 203.

Супровідна документація
Останнім пунктом є підготовка супровідної документації як вкладення в посилку для передачі її в службу доставки посилок. Тут ви знайдете заздалегідь підготовлені форми документів, у яких вам потрібно тільки зазначити свою адресу, поточну дату й вагу нетто акумулятора, що відправляється (без пристрою):

UN 3480 – Літій-іонні акумулятори (для нових/повернутих/«некритичних»/зданих на утилізацію акумуляторів)
UN 3481 – Літій-іонні акумулятори, упаковані з обладнанням (для нових товарів/повернень)
UN 3481 – Літій-іонні акумулятори в обладнанні (для нових товарів/повернень)

Примітка. Як документацію для літій-іонних акумуляторів, упакованих в обладнання або разом з обладнанням, призначеним для утилізації, використовуйте етикетку «UN 3480 – Літій-іонні акумулятори».

Після опрацювання всіх пунктів і дотримання специфікацій посилка готова до того, щоб ми її забрали. Щоб отримати етикетку для доставки, скористайтеся наведеним вище посиланням на наш онлайн-портал.

Ми не несемо ніякої відповідальності за зміст цієї сторінки. Уся інформація та примітки були підготовлені з максимальною ретельністю й частково залежать від регулярних змін у законодавстві про небезпечні вантажі. Крім того, ми не несемо ніякої відповідальності за зміст інформаційного документа. Усі права належать видавництву EPTA.

Право на відмову

Якщо вам не подобається наш товар, ви можете повернути його без пояснення причин протягом 14 днів. 

Після оформлення відмови ви отримаєте від нас безкоштовну етикетку для повернення товару. Будь ласка, зрозумійте, що відмова, не погоджена з нами, може призвести до збільшення тривалості оброблення. 

Як тільки ми отримаємо повернутий вами товар, вам відразу ж буде виплачена компенсація. Зважайте, що тип повернення автоматично визначається способом оплати, який ви використали під час здійснення покупки.

Зверніть увагу, що ви можете використовувати доставлений товар тільки з метою огляду, який прирівнюється до оцінювання в роздрібному магазині. У разі подальшого використання ми залишаємо за собою право вимагати відшкодування співмірних витрат вартості.

Про право на відмову >

Повернення коштів

Як тільки ми зареєструємо повернення вами товару, ви автоматично отримаєте відшкодування протягом декількох робочих днів. Це буде зроблено на спосіб оплати, використаний для замовлення.

Повернення коштів за повернутий товар відбувається таким чином:

чиста сума + ПДВ + вартість поштових витрат/витрат на перевезення (за дотримання умов) = кредитна нота, яка підлягає поверненню.

Використання файлів cookies

Для того щоб оптимально розробити й постійно покращувати свій веб-сайт, AL-KO використовує файли cookie. Продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie.

Детальнішу інформацію ви можете знайти в інструкції з використання файлів cookie.