Акумуляторні роботи-газонокосарки Robolinho®: перевірені моделі E та W для ділянок різної площі
4 ключові переваги газонокосарок Robolinho®
Роботи Robolinho® – це не просто автономний акумуляторний пристрій, а справжня інтелектуальна система, яка здатна взаємодіяти з навколишнім світом і змінювати задані сценарії роботи. Різні моделі роботів-газонокосарок Robolinho® мають такі характеристики:
- Автоматизоване косіння ділянки. Робот-газонокосарка організовує стрижку трави відповідно до алгоритмів, які визначають налаштування користувача й зовнішні чинники. Пристрій працює за графіком, самостійно плануючи стрижку трави в рамках відведеного діапазону часу. Робот враховує рівень заряду акумулятора й сам повертається на базову станцію для підзарядки.
- Розумні сценарії роботи. Robolinho® можна під’єднати до мережевих сервісів з управління садовим обладнанням і налаштувати роботу з урахуванням змінних даних про погоду або роботу системи поливу. Причому взаємодія пристроїв буде налагоджена без участі людини. Наприклад, ключова подія («тригер»), яка інформує про дощ або полив газону, змусить газонокосарку змінити сценарій роботи й перенести косіння. Такий сигнал робот отримує від мережевої метеослужби, від датчика дощу або від програматора системи поливу.
- Безвідходний догляд за газоном. На відміну від використання колісних газонокосарок, власники роботів Robolinho® позбавлені будь-яких турбот із утилізації скошеної трави. Пристрій не збирає її в травозбірник, а подрібнює двома дисковими ножами з парою гострих лез і повертає на газон у якості поживної мульчі. Завдяки Robolinho® на ділянці зменшується кількість компосту і знижується потреба в підживленні газону мінеральними добривами.
- Екологічна філософія роботи. Важливі переваги Robolinho®, які відзначають користь цих пристроїв порівняно із бензиновими й з електричними газонокосарками, – це неймовірно тиха робота, а також повна відсутність викидів вихлопних газів. Вибір надійної акумуляторної техніки сьогодні – це не тільки данина часу й новий рівень комфорту, але й відповідальна позиція щодо питань екології та вичерпних ресурсів довкілля.
Моделі E та W: 2 лінійки газонокосарок Robolinho®
- Лінійка E. Для керування роботами-газонокосарками Robolinho® 300 E та 500 E (з «молодшої» лінійки пристроїв) достатньо задати базові сценарії роботи на панелі управління роботом.
- Лінійка W. Розумні моделі Robolinho® 500 W та 700 W можна контролювати за допомогою смартфона або планшета через домашню бездротову мережу Wi-Fi або дистанційно за допомогою хмарного сервісу AL-KO Smart Cloud через інтернет-з’єднання. Для управління роботом достатньо завантажити в магазині вебдодатків iOS або Android програму AL-KO inTOUCH. Крім того, ці пристрої можна додати в загальну систему розумного садового обладнання, яка працює за протоколом IFTTT, і під’єднати до голосового помічника Amazon Alexa.
- Площа косіння роботів Robolinho® може досягати максимуму в межах від 300 м² до 2000 м². Під час вибору конкретної моделі варто враховувати, що на косіння геометрично складних ділянок йде більше часу, ніж на догляд за квадратною або прямокутною галявиною. І для газону нестандартної конфігурації іноді варто вибрати модель більш «старшого» порядку.
- Рельєф ділянки теж може обмежувати можливості роботів-газонокосарок. Так, газонокосарка Robolinho® 300 E може стригти газони з ухилом до 30 %, а Robolinho® 500 E та всі моделі Robolinho® з маркуванням W працюють на ділянках з ухилом до 45 %. Цей параметр не треба плутати з кутом нахилу, виміряним у градусах. Щоби виміряти максимальний ухил на ділянці, потрібно порівняти перепад висот між двома точками на відстані 1 м одна від одної. І якщо це значення буде не більш ніж 45 або 30 см, значить ухил у цьому місці не більш ніж 45 % і 30 % відповідно.
Висоту косіння роботів-газонокосарок можна задати в межах від 20 до 55 мм. Водночас пристрої здатні стригти траву в дуже вузьких місцях – від 60 см і більше завширшки.
Як відбувається установка та запуск газонокосарки Robolinho®?
Для того щоби налагодити роботу сучасного робота-газонокосарки, необхідно підготувати садову ділянку. Після огляду рельєфу й оцінки можливостей робота у саду встановлюють базову станцію, де газонокосарка буде самостійно заряджати акумулятор.
Від базової станції по периметру галявини потрібно прокласти спеціальний обмежувальний кабель. Це роблять для того, щоб вказати газонокосарці розташування базової станції та задати точну форму газону, за межі якої неможливо буде виїхати.